Aktualności

50 lat zespołu folklorystycznego "Wielkopolanie"

2012-06-03

50 lat zespołu folklorystycznego

W ramach obchodu 50-lecia działalności Zespołu Folklorystycznego "Wielkopolanie" 03 czerwca odbył się koncert "Spotkanie z folklorem" w Parku Wilsona.

Honorowy patronat nad tą imprezą objął Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia.

Ten niecodzienny koncert „Wielkopolanie” zadedykowali Fundacji im. Anny Wierskiej "Dar Szpiku" zachęcając przybyłych do pomocy osobom chorym na raka.

Jednakże podczas czterogodzinnego koncertu widzowie mogli oglądać nie tylko Złotego Jubilata. Na scenie zatańczyły również zaproszone przez "Wielkopolan" wielkopolskie dziecięce zespoły folklorystyczne:

  • Zespół Folklorystyczny "Marynia" z Wronek
  • Zespół Pieśni i Tańca "Kębłowo" z Kębłowa
  • oraz Dziecięcy Zespół Folklorystyczny "Cepelia-Poznań".

Ale zanim nasi najmłodsi kębłowianie wyszli na scenę w Parku Wilsona, odbyli krótki spacer po poznańskim Starym Rynku, o godzinie 12.00 podziwiali Koziołki na wieży ratuszowej, odwiedzili Bamberkę i zjedli pyszny obiad w staromiejskiej restauracji. Potem przejazd w okolice Palmiarni, przebranie się w warunkach polowych i udział w koncercie. Tym razem ZPiT Kębłowo reprezentowały dwie najmłodsze grupy adeptów tańca i kultury ludowej, które zaprezentowały się w następującym repertuarze: I grupa - przyśpiewki i zabawy dzieci z okolic Łowicza; II grupa - przyśpiewki i zabawy dzieci z Krakowa wschodniego. Jednym z elementów wspólnej zabawy z publicznością była nauka tańca integracyjnego. Byliśmy na tym koncercie najmłodszą przedstawiającą się grupą, a po swoim występie otrzymaliśmy gorące brawa od publiczności i podziękowania od organizatorów a także drobny upominek dla każdego uczestnika wyjazdu w postaci podręcznego plecaka. Serdeczne dzięki - Grażynie, Marcie, Wojtkowi, Darkowi, Dawidowi, p. Mirce i kierowniczce, p. Sylwii, za pomoc w przebraniu się i opiece podczas wyjazdu. Towarzyszyła nam również kapela zespołowa w składzie: p. Nina, skrzypce; p. Krzysiu, akordeon, p. Andrzej, klarnet.

Kierownictwo i Tancerze Zespołu Folklorystycznego "Wielkopolanie" składają serdeczne podziękowania za przyjęcie zaproszenia i prezentacje sceniczne:
Zespołowi Folklorystycznemu "Marynia" z Wronek
Zespołowi Pieśni i Tańca "Kębłowo" z Kębłowa
oraz Dziecięcemu Zespołowi Folklorystycznemu "Cepelia-Poznań"
.
Zdjęcia

Robert Tomys

powrót

Copyright © Zespół Pieśni i Tańca Kębłowo