Aktualności

Dożynki Powiatowo-Gminne Chorzemin 2014

2014-09-07

Dożynki Powiatowo-Gminne Chorzemin 2014

Obchody Święta Plonów rozpoczęły się przemarszem barwnego korowodu przez całą wieś na boisko sportowe, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta Dziękczynna odprawiana przez Proboszcza Księdza Kanonika Sławomira Majchrzaka z Parafii p. w. NMP Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie, Ojca Rektora Józefa Wcisło z Seminarium Duchownego w Obrze, Księdza Proboszcza Andrzeja Krusia z Parafii p.w. Św. Bartłomieja z Kębłowa oraz Księdza Wikariusza Michała Szremskiego z Parafii NMP Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie.

Część obrzędową dożynek poprowadził Zespół Pieśni i Tańca Kębłowo, w trakcie której delegacje z gmin oraz starostowie dożynkowi wnieśli na scenę wieńce oraz chleb dożynkowy. Nastąpił obrzęd otańczenia, śpiewu oraz przekazanie wieńca i chleba gospodarzowi dożynek Staroście Wolsztyńskiemu. Po staropolskim zwyczaju dzielenia się chlebem, gospodarze dożynek Starosta Ryszard Kurp oraz Burmistrz Andrzej Rogozinski podziękowali wszystkim obecnym rolnikom w imieniu mieszkańców całego Powiatu Wolsztyńskiego za trud i gospodarność, życząc obfitych plonów w przyszłym roku.

W czasie koncertu ZPiT Kębłowo zaprezentował suity tańców śląskich, zachodniej Wielkopolski oraz suitę tańców rzeszowskich.
Zdjęcia

Robert Tomys

powrót

Copyright © Zespół Pieśni i Tańca Kębłowo