Aktualności

Dożynki Powiatowo-Gminne w Obrze

2011-09-04

Dożynki Powiatowo-Gminne w Obrze

ZPiT Kębłowo w połączonych siłach grupy średniej i starszej oraz kapeli w pełnym składzie, uświetnił swoim występem doroczne Dożynki Powiatowo-Gminne w Obrze. Oprócz zespołu z Kębłowa w części poświęconej polskiemu folklorowi wystąpił Zespół Tańca Poligrodzianie z Poznania.

ZPiT Kębłowo swoją prezentację rozpoczął od towarzyszenia starostom dożynkowym we wniesieniu wieńców, ich obtańczeniu wraz z gospodarzami dożynek, panem Starostą Ryszardem Kurpem i panem Burmistrzem Andrzejem Rogozińskim. Następnie po wręczeniu chleba z tegorocznej mąki, roznieśli go wśród zgromadzonej publiczności. Po okolicznościowych wystąpieniach gospodarzy i przybyłych gości, m. in. posła na Sejm RP p. Stanisława Kalemby, w całej swej liczebności – 16 par tańczących, wykonali tańce z regionu szamotulskiego. W drugiej odsłonie tancerze grupy średniej zaprezentowali tance z regionu lubelskiego, a zakończyła występ zespołu grupa starsza tańcami z regionu rzeszowskiego.

Pomiędzy występami ZPiT Kębłowo swój program pokazał Zespół Poligrodzianie z Poznania – tańce kujawskie oraz wiązankę tańców góralskich.

Za piękne pokazy gospodarze dożynek panowie Starosta i Burmistrz podziękowali zespołom bukietami kwiatów, przekazanych na ręce ich szefowych.
Zdjęcia

Robert Tomys

powrót

Copyright © Zespół Pieśni i Tańca Kębłowo