Aktualności

II Spotkania Folklorystyczne na Ziemii Wolsztyńskiej - dzień drugi

2013-06-29

II Spotkania Folklorystyczne na Ziemii Wolsztyńskiej - dzień drugi

Sobotę, goszczący w naszym regionie zespoły zaczęły od pobytu w Wolsztynie – spotkaniu delegacji zespołowych z burmistrzem Wolsztyna, p. Andrzejem Rogozińskim, dyrektorem WDK w Wolsztynie p. Jarosławem Świrszczem , a po spotkaniu krótkimi prezentacjami grup na scenie wolsztyńskiego rynku.

Podczas spotkania z burmistrzem Wolsztyna, po powitaniu przez pana Andrzeja Rogozińskiego, przedstawiciele poszczególnych grup opowiedzieli o historii swojego zespołu, z jakiego regionu pochodzą i jaki folklor reprezentują. W trakcie spotkania wymieniono okolicznościowe upominki przygotowane przez strony.

Po spotkaniu grupy goszczące na Ziemi Wolsztyńskiej krótko zaprezentowały swoje umiejętności, zachęcając mieszkańców Wolsztyna do udziału w koncertach spotkaniowych w Kębłowie (sobota) i w Wolsztynie (niedziela).

W godzinach popołudniowych zespoły ponownie spotkały się na próbie w Kębłowie, a po kolacji w sali kębłowskiego Domu Kultury, udały się na koncert, który poprowadził dyrektor WDK w Wolsztynie p. Jarosław Świrszcz. Obok zaproszonych gości w trakcie koncertu pokazały się wszystkie grupy ZPiT Kębłowo – od najmłodszej do najstarszej a koncert otworzyła grupa 3 ZPiT suitą tańców kaszubskich, nowym regionem w repertuarze zespołu.

Koncert zakończył układ tańców zachodniej Wielkopolski, zatańczony przez wybranych przedstawicieli z zespołów oraz w końcówce przez wszystkich uczestników spotkań.
Zdjęcia - spotkanie z burmistrzem
Zdjęcia - koncert w Kębłowie
Dzień pierwszy
Dzień trzeci

Robert Tomys

powrót

Copyright © Zespół Pieśni i Tańca Kębłowo