Aktualności

II Spotkania Folklorystyczne na Ziemii Wolsztyńskiej - dzień trzeci

2013-06-30

II Spotkania Folklorystyczne na Ziemii Wolsztyńskiej - dzień trzeci

Ten świąteczny dzień uczestnicy spotkań rozpoczęli udziałem w mszy św. sprawowanej przez proboszcza kębłowskiej parafii ks. Andrzeja Krusia. Zespoły aktywnie uczestniczyły w ofierze mszy św. delegując swoich przedstawicieli do czytań, modlitwy powszechnej oraz uświetnili ją swoim śpiewem.

Po mszy obiad w Domu Kultury w Kębłowie i wyjazd na koncert do Wolsztyna. Na wolsztyńskim Rynku zaprezentowali się wszyscy uczestnicy spotkań w prawie dwugodzinnym koncercie. ZPiT Kębłowo przedstawił tańce kaszubskie, Krakowa wschodniego, okolic Lublina i suitę tańców rzeszowskich na 16 par (połączona grupa 1 i 2). Każdy z zespołów miał dwa wejścia na scenę, będąc serdecznie witanymi i nagradzanymi owacjami za swe występy przez zgromadzoną publiczność.

W trakcie koncertu zostały wręczone przez burmistrza Wolsztyna p. Andrzeja Rogozińskiego, okolicznościowe statuetki będące symbolem spotkań. Tegoroczne przedstawiały parę tancerzy w strojach szamotulskich (ubiegłoroczne to tancerze w strojach łowickich). Burmistrz Wolsztyna p. Andrzej Rogoziński zaprosił wszystkich zgromadzonych na przyszłoroczną edycje spotkań folklorystycznych.

Koncert, tak jak w sobotę, zakończył się wspólnym zatańczeniem układu złożonego z fragmentów tańców zachodniej Wielkopolski przez wszystkie grupy folklorystyczne.

W imieniu organizatorów spotkań : Zespołu Pieśni i Tańca Kębłowo oraz Wolsztyńskiego Domu Kultury, kierująca zespołem p. Sylwia Kotlarska, pragnie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do realizacji spotkań, udzielili pomocy, pomagali w sprawnym przebiegu imprezy: SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!!!
Zdjęcia
Dzień pierwszy
Dzień drugi

Robert Tomys

powrót

Copyright © Zespół Pieśni i Tańca Kębłowo