Aktualności

Ku pamięci Henryka Dąbrowskiego

2011-10-05

...kiedy serce przestaje bić,
zasypia się spokojnym snem...
urywa się historia życia pisana latami...

Henryk Dąbrowski

Pan Henryk Dąbrowski
ur. 14.11.1942r.
zm. 5.10.2011r.

W sobotę 8 października 2011 roku pożegnaliśmy p. Henryka Dąbrowskiego. Ceremonia pogrzebowa rozpoczęła się w Kościele Św. Bartłomieja Apostoła w Kębłowie od Mszy Świętej prowadzonej przez ks. Andrzeja Krusia w asyście ks. Mariana Brdysia.
Na cmentarzu w Kębłowie z trudem i łamiącym się głosem mowę pożegnalną wygłosił p. Jarosław Świrszcz - dyrektor Wolsztyńskiego Domu Kultury.

Szanowna Rodzino, Szanowni Zebrani!

Nasze dzisiejsze spotkanie nie będzie, niestety, kolejnym radosnym występem zespołu "Kębłowo". Zebraliśmy się tu bowiem, aby pożegnać osobę, dzięki której przeżyliśmy wiele niezwykłych chwil z kulturą i muzyką ludową, chwil radosnych, pełnych energii, humoru i pomysłowości. Taki przecież był, żegnany dziś, pan Henryk Dąbrowski - z pasją współtworzył od samego początku Zespół Pieśni i Tańca "Kębłowo".

Zawsze kibicował młodym artystom, czekał na wyniki konkursów i przeglądów, witał i żegnał, gdy grupa wyjeżdżała na występy.

Nikt już, jak pan Heniu, nie namaluje sercem ludowych motywów na upominkowych deskach, a skrzynie i kołyski na zespołowych ślubach nie będą już takie jak kiedyś.

Zmarłym, po latach, stawia się pomniki. Jestem pewny, że tu już teraz stoi pomnik pana Henryka i to taki, którego sam był współtwórcą - to wszyscy, którzy są, byli i będą w Zespole Pieśni i Tańca "Kębłowo".

Jako dyrektor Wolsztyńskiego Domu Kultury chcę w imieniu własnym oraz pracowników z Wolsztyna i filii w Kębłowie złożyć wyrazy współczucia Bliskim pana Henryka.

Kondolencje pragnę przekazać również w imieniu burmistrza Wolsztyna, pana Andrzeja Rogozińskiego oraz pracowników Urzędu Miasta.

Wszystkim pracownikom - czynnym i byłym - naszych placówek, członkom zespołu oraz wszystkim uczestniczącym w pożegnaniu pana Henryka Dąbrowskiego bardzo dziękuję za obecność. Pan Heniu z pewnością na to zasłużył. Pamiętamy przecież Jego zaangażowanie w różne dziedziny życia Ziemi Wolsztyńskiej. Muzyka, to oprócz "Kębłowa" - zespół "Kameleon", również edukacja, sport i działalność w harcerstwie.

I na koniec... Panie Heniu ! Chociaż teraz jesteśmy smutni i zamyśleni, to jest coś co daje nadzieję - "Kębłowo" rozszerza swą działalność na tę niebieską, artystyczną krainę!

Proszę robić przesłuchania, szukać miejsca na próby, a kiedy Najwyższy Dyrygent zdecyduje o naszej przyszłości, liczymy na "do zobaczenia..."

Janina Lenart

powrót

Copyright © Zespół Pieśni i Tańca Kębłowo