Aktualności

Uroczystości z okazji 150 rocznicy śmierci św. Eugeniusza de Mazenoda

2011-05-21

Uroczystości z okazji 150 rocznicy śmierci św. Eugeniusza de Mazenoda

Obchody 150. rocznicy śmierci św. Eugeniusza de Mazenoda - Założyciela Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej odbyły się w Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze.

Punktem kulminacyjnym była Eucharystia sprawowana o godzinie 10.00, w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Jakuba Apostoła Większego w Obrze. Clelebracji eucharystycznej przewodniczył J. E. ks. bp Grzegorz Balcerek. Podczas Mszy świetej, w której uczestniczyła obrzańska wspólnota, siostry zakonne, przedstawiciele władz samorządowych na czele z panem burmistrzem Andrzejem Rogozinskim, oraz parafianie, dziękowaliśmy Panu Bogu za dar oblackiego Zgromadzenia oraz prosiliśmy o nowe, święte powołania do naszej Rodziny Zakonnej.

Po uroczystej Eucharystii wszyscy udalśmy się do auli seminaryjnej, gdzie miał miejsce wykład O. prof. UAM dr hab. Kazimierza Lijki OMI, nt. Łzy św. Eugeniusza w kontekście liturgii.

Po zakończeniu części oficjalnej miała miejsce część artystyczna w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca z Kębłowa. Młodzi artyści przedstawili tańce z rejony Beskidów, Lublina oraz jeden z tańców narodowych – krakowiak. W przerwach pomiędzy wiązankami tańców dziewczęta z grupy śpiewaczej zaprezentowały przyśpiewki z różnych stron Polski. A wszystko to zobaczyliśmy w wykonaniu grupy średniej ZpiT. Po występie i klasztornym poczęstunku pod opieką naszego krajana Adriana Kotlarskiego, studenta WSD, zwiedziliśmy klasztor.
Zdjęcia

fr. Hubert Pilarczyk OMI, Robert Tomys

powrót

Copyright © Zespół Pieśni i Tańca Kębłowo