Aktualności

Warszawa 2012

2012-10-29

Warszawa 2012

W sobotę rano, 27.10.2012 r. ze stacji Nowy Tomyśl grupa młodzieży ZPiT Kębłowo pociągiem TLK Lubuszanin wybrała się na trzydniowy pobyt w stolicy Polski. Szybki przejazd i Warszawa wita nas zimową aurą – padającym śniegiem. W samej Warszawie poruszaliśmy się środkami komunikacji miejskiej – treamwajem, autobusem i metrem. Po zakwaterowaniu w schronisku na Karolkowej pojechaliśmy do muzeum poświęconego pamięci księdza Jerzego Popiełuszki. Oprowadzeni przez przewodnika zapoznaliśmy się z życiem, działalnością i męczeńską śmiercią tego kapłana. Następnie metrem udaliśmy się do centrum, ale pogoda nie dawała za wygraną. Weszliśmy do Złotych Tarasów i po niedługom czasie wróciliśmy do schroniska, tutaj ciepło, sucho….. a zaoknem cały czas padał śnieg.

Niedziela. Śniadanie a po nim udział we mszy świętej w kościele sióstr wizytek, gdzie w latach swojej młodości na organach grywał Fryderyk Chopin. A po mszy spacerem do Centrum Nauki im. Kopernika, po drodze wejście na tarasy biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Ponad dwie godziny z różnymi grami i zabawami z dziedziny nauki i techniki. Spacerem Krakowskim Przedmieściem dochodzimy do Starego Miasta – Zamek Królewski, pomnik Małego Powstańca, Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki , szybka pizza i gra miejska przygotowana przez panią Ninę. Podzieleni na grupy zmierzyliśmy się z zadaniami w nowym dla nas terenie, zabawa udana. Powrót do schroniska, kolacja i zasłużony odpoczynek, bo poniedziałek to będzie szybki i bogaty w atrakcje dzień.

Poniedziałek. Bogaty program – wjazd na platformę Pałacu Kultury i Nauki, Grób Nieznanego Żołnierza, przejazd do Muzeum Powstania Warszawskiego, cmentarz Stare Powązki. I jeszcze obiad w schronisku i na Dworzec Centralny, aby pociągiem powrócić do domu.
Zdjęcia

Robert Tomys

powrót

Copyright © Zespół Pieśni i Tańca Kębłowo