Aktualności

Wizyta Grupy Tanecznej "Edelweiss" z MOR na ziemi wolsztyńskiej

2012-07-01

Wizyta Grupy Tanecznej

W dniach od 28.06. do 01.07. br. ZPiT Kębłowo przyjmował rewizytę Grupy Tanecznej "Edelweiss" z miejscowości Mor na Węgrzech. Wizyta ta połączona była z udziałem grupy w I Spotkaniach Folklorystycznych na Ziemi Wolsztyńskiej. Licząca 33 osoby grupa taneczna wraz z kapelą przyjechała do Polski w czwartek, 28.06. Zamieszkała w pałacu we Wroniawach, który jest siedzibą DWD. Pierwszego wieczoru wraz z członkami ZPiT Kębłowo przyjechali do Wolsztyna, gdzie odwiedzili Falapark a później wspólnie obejrzeli mecz półfinałowy Włochy - Niemcy w strefie kibica na wolsztyńskim Rynku.

Piątkowy program to zwiedzanie Parowozowni, spotkanie z burmistrzem m. Wolsztyn, p. Andrzejem Rogozińskim, rejs łodziami po jeziorach Berzyńskim i Wolsztyńskim, a wieczorem spotkanie przy ognisku z grupą starszą ZPiT Kębłowo, która gościła w Mor we wrześniu ubiegłego roku na Festiwalu Wina.

Sobota, to zwiedzanie skansenu Budownictw Ludowego Zachodniej Wielkopolski, spacer wolsztyńskimi uliczkami a po obiedzie przygotowania i występ w Kębłowie. W niedzielę , czas zapełniony był programem I Spotkań Folklorystycznych, po których został czas na pakowanie i powrót na Węgry. Rozpoczęta w ubiegłym roku współpraca może być dalej kontynuowana, nie tylko na płaszczyźnie folkloru. ZPiT Kębłowo otrzymał ponownie zaproszenie na przegląd folklorystyczny'2013. W czasie spotkania z burmistrzem Wolsztyna, kierownik grupy p. Tamas Molnar, przekazał mu oficjalne pismo od burmistrza miasta MOR i zaproszenie dla ZPiT Kębłowo.

W ocenie członków Grupy Tanecznej przyjazd i wizyta w Kębłowie i Wolsztynie była bardzo udana. Pozostało mnóstwo wrażeń, nowych przyjaźni. Znali ze słyszenia opowiadania o polskiej gościnności - ale sami przekonali się o niej podczas pobytu, chwaląc również polską kuchnię.
Zdjęcia

Robert Tomys

powrót

Copyright © Zespół Pieśni i Tańca Kębłowo