Aktualności

XVII Kolędowe Spotkania Chórów i Zespołów Śpiewaczych w Kębłowie

2014-01-19

XVII Kolędowe Spotkania Chórów i Zespołów Śpiewaczych w Kębłowie

Coroczne spotkanie chórów i zespołów śpiewaczych miało miejsce w kościele pw. św. Bartłomieja w Kębłowie. W tegorocznym spotkaniu zorganizowanym przez Wolsztyński Dom Kultury i Zespół Pieśni i Tańca w Kębłowie pod patronatem burmistrza Wolsztyna p. Andrzeja Rogozińskiego, udział wzięło trzynaście grup. Spotkanie rozpoczął ZPiT Kębłowo, który dał krótki koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu każdej grupy wiekowej. Ważne to było wydarzenie w życiu artystycznym najmłodszej grupy ZPiT, która w trakcie tego spotkania wystąpiła po raz pierwszy. Następnie uroczystego otwarcia spotkań dokonali ks. Andrzej Kruś, proboszcz kębłowskiej parafii oraz burmistrz Wolsztyna p, Andrzej Rogoziński.

W spotkaniach i kolędowaniu w kościele pw. św. Bartłomieja uczestniczyli: ZPiT Kębłowo, Chór Parafialny „Cecylia” z Rostarzewa, Chór „Nuta w nutę” z Rakoniewic, Chór „Camerata” z Kopanicy, Chór Dziecięco-Młodzieżowy z Kwilicza, Chór Parafialny „Lutnia” z Wolsztyna, Frauenchor z Lubben, Spreewald-Niemcy, Ludowy Zespół Śpiewaczy z Wilkowa, Perły-Sumsiodki z Siedlca, Chór „Hejnał” z Wijewa, Chór „Wielisław” z Wielichowa, Chór Parafialny im. Ks. Karola Antosiewicza z Obry oraz Zespół Wokalny „Metrum” z Wolsztyna.

Podsumowując kolejne już spotkanie, ks. Andrzej Kruś podziękował blisko czterystu małym, średnim i dorosłym śpiewakom za wspaniałe prezentacje kolęd i pastorałek, zapraszając już na kolejne spotkanie w przyszłym roku. Burmistrz, p. Andrzej Rogoziński podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację spotkań, szczególnie zaś ks. Andrzejowi za możliwości przeprowadzenia spotkań w kębłowskim kościele. Organizatorzy zaprosili też wszystkich występujących na salę Domu Kultury w Kębłowie na krótkie spotkanie przy kawie i placku.
Zdjęcia

Robert Tomys

powrót

Copyright © Zespół Pieśni i Tańca Kębłowo