Aktualności

XX-lecie Samorządu Wolsztyna

2010-09-04

W sobotę 4 września 2010 ZPiT Kębłowo dał dwugodzinny koncert podczas obchodów dwudziestolecia samorządności gminy Wolsztyn. Przed wolsztyńską publicznością wystąpiły wszystkie grupy ćwiczące w zespole – począwszy od najmłodszej, przez średnią do najstarszej oraz grupy śpiewające. Wszystkim występom towarzyszyła kapela zespołu.

Koncert ten to wprowadzenie do obchodów 35-lecia zespołu, które przypada w listopadzie tego roku. Po udanym koncercie podziękowania za dotychczasową działalność , z życzeniami dalszej owocnej pracy, przekazał Burmistrz MiG Wolsztyn p. Andrzej Rogoziński, wręczając bukiet kwiatów na ręce kierowniczki zespołu p. Sylwii Kotlarskiej a dla wszystkich członków zespołu przygotowano słodki upominek. Całość koncertu poprowadził p. Jarosław Świrszcz, który starał się przybliżyć mieszkańcom Wolsztyna idee działalności zespołu i podzielił się wiedzą na temat poszczególnych tanców.

Obchody rocznicowe zespołu odbędą się w późniejszym okresie, tak zapewniła na zakończenie koncertu szefowa zespołu, p. Sylwia Kotlarska.

Robert Tomys

powrót

Copyright © Zespół Pieśni i Tańca Kębłowo